Dorota Archicińska-Powalska – założycielka Logomove, neurologopeda, logopeda ogólny i kliniczny, filolog, terapeuta ruchem. Absolwentka dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W swojej pracy wykorzystuje podejście holistyczne, którego podstawą jest dokładna diagnoza pacjenta. Zawsze dba o atrakcyjność zajęć i dostosowuje materiały do zainteresowań.  Wierzy, że systematyczna praca jest podstawą terapii logopedycznej.

Największą pasją okazała się dla mnie praca z pacjentami po udarze mózgu i urazach czaszkowo-mózgowych, których dotyczą różnego rodzaju trudności komunikacyjne. Terapia afazji bywa długotrwałym procesem, jednak odpowiednie podejście, ciężka praca i zapewnienie optymalnych warunków reedukacji może wywołać niezwykłe rezultaty.

„Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, staram się wczuć w jego problemy, zrozumieć trudności komunikacyjne z jakimi mierzy się każdego dnia. Wyznaję holistyczne podejście do terapii logopedycznej – mowa to nie tylko język, to nasze całe ciało”